subject
Mathematics, 14.01.2022 23:50 pkcfox

I bought apples and oranges at the store in a ratio of 3 apples to 4 oranges. if I bought 6 more oranges than apples, how many total pieces of fruit did I buy

Answers

ansver
Answer from: Quest

its d. the first coordintaes are 10,32

step-by-step explanation:

ansver
Answer from: Quest

step-by-step explanation:

compare

ansver
Answer from: Quest

step-by-step explanation:

this is not a question

ansver
Answer from: Quest

898.1666667

step-by-step explanation:

5389/6 = 898.1666667

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 19:00
9/10 divide by -3/15 as a mixed number
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 20:30
Raymond just got done jumping at super bounce trampoline center. the total cost of his session was $43.25 . he had to pay a $7 entrance fee and $1.25 for every minute he was on the trampoline. write an equation to determine the number of minutes (t) that raymond was on the trampoline.
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 21:30
Noel is hoping to make a profit (in $) on the school play and has determined the function describing the profit to be f(t) = 8t – 2654, where t is the number of tickets sold. what does the number 8 tell you?
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:30
Answer 20 points and brainiest ! on the board, your teacher writes an example of how to find the median. one of the numbers is erased, leaving what is shown, 18, 30, 26,12 22. what is the median? a. 10 b. 20 c. 24 d. 28
Answers: 1
You know the right answer?
I bought apples and oranges at the store in a ratio of 3 apples to 4 oranges. if I bought 6 more ora...
Questions
question
Business, 21.06.2019 18:30
question
Spanish, 21.06.2019 18:30
question
Mathematics, 21.06.2019 18:30
Questions on the website: 14531460